воскресенье, 23 сентября 2018 г.



Ви пройшли співбесіду, як вам здається, успішно: вразили менеджера з персоналу, вас влаштували умови роботи і зарплата. Але замість бажаного «Можете оформлятися на роботу сьогоднішнім числом» ви чомусь почули стандартне: «Ми вам зателефонуємо».
Експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна зібрали рекомендації, як правильно поводитися в такій ситуації і як ввічливо, але ненав’язливо нагадати про себе роботодавцю.

Чому він не телефонує?

Причин, з яких потенційний роботодавець не телефонує, може бути безліч.
1. Перша і найпоширеніша – він вибирає з певної кількості кандидатів. Особливо якщо вакансія «популярна», закрити її потрібно не терміново, а зарплата – приваблива. Співбесіди можуть тривати кілька днів і навіть тижнів. Роботодавець намагається знайти кращого кандидата до себе в команду, тому бажання поспілкуватися з усіма претендентами – абсолютно зрозуміле. Навіть якщо ви справили позитивне враження, роботодавець, швидше за все, розгляне й інших кандидатів на вакансію.
2. З вашої кандидатури немає одностайного рішення. Наприклад, ваш потенційний безпосередній керівник у вас зацікавлений, а у начальника рангом вище є сумніви.
3. У великих компаніях кожна вакансія проходить більше коло розглядів і схвалень, ніж у менших. А якщо йдеться про позиції ТОП-менеджера, терміни розгляду можуть бути продовжені: адже «добро» вимагається від усіх інвесторів і навіть від служби безпеки фірми.
4. На підприємстві сталася позаштатна ситуація: аудиторська перевірка, кадрові перестановки, раптовий переїзд, хвороба менеджера з персоналу.
5. Ваша кандидатура не зацікавила роботодавця тією мірою, як ви собі уявили.

Як ненав’язливо нагадати про себе

«Пристойним» часом очікування відповіді після співбесіди вважається час від двох днів до двох тижнів, якщо інші терміни не були обумовлені попередньо на співбесіді. Якщо ж очікування змушує нервувати або вас запросили в іншу компанію, але ви на роздоріжжі: перше місце здається більш привабливим, але ви не впевнені, що вас там чекають, – завжди можна акуратно нагадати про себе.
Ось кілька способів:
1. Через тиждень після співбесіди доречно буде зателефонувати самому і поцікавитися своєю долею в компанії. Якщо ж у відповідь почуєте щось непевне – не втрачайте час, шукайте далі.
2. Роботодавцю можна відправити листа з додатковими прикладами робіт, статтями, згадками у ЗМІ, тим самим нагадавши про себе.
3. Надіслати додаткового листа з нагадуванням про те, хто ви і коли приходили на співбесіду, – якщо вакансій багато, вас на якийсь час могли просто випустити з уваги.

Чого не слід робити:

● телефонувати щодня – це нав’язливо
● писати в усі можливі месенджери
● приїжджати в компанію без попередження
● підвищувати голос, демонструвати образу, тиснути на жалість
І пам’ятайте, що працевлаштування закінчується у момент підписання трудового договору. Поки ви цього не зробили – не припиняйте пошуки.

0 коммент.:

Отправить комментарий

Архів

Популярне

Останні публікації