вторник, 25 сентября 2018 г.



Роботодавцям потрібні фахівці з досвідом роботи. Щоб отримати досвід — потрібно влаштуватися на роботу, на яку... беруть тільки з досвідом. Замкнуте коло, яке часто лякає студентів і випускників вишів. З чого почати пошуки першої роботи? Звичайно, з грамотного складання резюме. Як це зробити — радять спеціалісти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

1. Назва/посада

Ніколи не пишіть у своєму резюме «будь-яка робота», «розгляну всі пропозиції», «студент», «не має значення». Якщо ви навчаєтеся в якомусь ВНЗ, отже, кимось бачите себе у майбутньому. Це і є передбачувана і/чи бажана посада. Наприклад, «менеджер з продажів», «помічник юриста». Далеко у майбутнє заглядати не варто — резюме від вчорашнього студента з заголовком «головний бухгалтер» або «старший партнер юридичної компанії» виглядає некоректно.
Якщо ж ви поки не вирішили, у якій сфері хочете працювати, перегляньте вакансії у рубриці «Робота для студентів, фахівців без досвіду, молодих спеціалістів». Однак не пишіть усі посади підряд. Резюме під назвою «секретар, помічник юриста, модель, журналіст, промоутер, касир» жоден роботодавець серйозно не сприйме.

2. Контактна інформація

Якщо з ім'ям і телефоном усе більш-менш зрозуміло, то адреса електронної пошти може підвести уже на етапі ознайомлення з резюме. Так, пошта на кшталт «koshe4ka1998@» виглядає щонайменше неетично. Краще витратити 10 хвилин і завести e-mail з презентабельною адресою, що містить ім'я і прізвище, наприклад, «ivan.ivanov@».

3. Освіта

Це головний пункт у резюме для тих, у кого немає досвіду роботи. Вкажіть повну назву навчального закладу, свою спеціальність і роки навчання. Якщо середній бал високий — можете вказати і його. Плюсом буде відвідування тренінгів, конференцій, майстер-класів, якщо вони мають відношення до роботи, яку ви шукаєте.

4. Навички

Вузькоспеціалізованими навичками ви поки навряд чи володієте. Однак у цьому пункті можна вказати, наприклад:
  • Навички роботи з великим обсягом інформації (а ним володіє майже кожен студент);
  • Гнучкість у навчанні роботи з новим ПО, впевнений користувач ПК та офісних програм (це включає знання Microsoft, Outlook, PowerPoint та низки інших програм, а ще вміння встановити на свій комп'ютер Skype, Telegram Web і здатність освоїти, наприклад, ведення власного Youtube-каналу — зате звучить солідно);
  • Висока швидкість друку (тут досить пригадати швидкість набору коментарів у соцмережах або повідомлень у месенджер);
  • Вміння працювати в команді (наприклад, готувати спільно з п'ятьма однокурсниками проект чи доповідь).
Головне — не прикрашати дійсність, адже обман дуже легко розкрити уже на етапі співбесіди.

5. Володіння мовами

Навіть якщо це базовий рівень, наприклад, англійської, вкажіть це. У компаніях, де знання мов — обов'язкова вимога, вас безсумнівно протестують, тому краще говорити відверто, наприклад: «розмовна — вище середнього, письмова — базовий».

6. Досягнення і заслуги

Це може бути призове місце на конкурсі наукових робіт або власні розробки програм і додатків. Сюди ж можна віднести і різну соціальну активність, особливо якщо ви шукаєте будь-яку організаційну роботу — секретаря, офіс-менеджера, а в університеті були старостою групи або членом профкому. Якщо ж ви шукаєте роботу, пов'язану з маркетингом, SMM або журналістикою, сміливо вказуйте «досвід ведення соціальних мереж».
Головне — не боятися і пам'ятати, що через пошук першої роботи проходили всі, отже, нічого непосильного у цьому немає. Тим паче, що сучасний світ пропонує безліч інструментів для створення резюме і просування вас, як фахівця. 7 корисних функцій hh.ua для пошукача, про які варто знати


Нерідко люди будь-яких професій мають додаткові джерела заробітку. Як мінімум, це приємна надбавка до зарплати, а також фінансова підстраховка у разі раптової втрати основної роботи або затримки зарплати. Згідно з даними опитування hh.ua «Додаткові джерела заробітку» , третина респондентів мають додаткове джерело доходу, решта покладаються лише на одне джерело фінансових надходжень. Серед тих, хто має додатковий заробіток, близько 38% опитаних отримують пасивний дохід, наприклад, від інвестицій або здачі квартири в оренду, ще 38% - від фрилансу, 22% знайшли другу роботу, а 28% монетизували власне хобі. Спеціалісти HeadHunter Україна підготували 5 варіантів-ідей для тих, хто хоче отримувати додатковий дохід, займаючись однією із улюблених справ.
  1. Найпростіший спосіб заробітку — прикладне хобі: в'язання, вишивка бісером або гладдю, гаптування, виготовлення прикрас і аксесуарів, різьблення по дереву і багато іншого. Ви можете шукати замовників через знайомих або соцмережі, а можете організувати творчу майстерню і запрошувати фахівців в якійсь галузі давати майстер-класи для охочих за гроші.
  2. Якщо ви любите готувати, наприклад, ліпити вареники або пекти торти, - ви можете монетизувати своє захоплення. Незважаючи на те, що у магазинах сьогодні можна знайти готові продукти на будь-який смак і гаманець, багато людей вважають їх недостатньо смачними, якісними або корисними. Готову продукцію можна реалізовувати друзям і знайомим.
  3. Ви дуже любите собак, але у силу обставин не можете завести свою? Гуляйте і грайте з чужими! За гроші, зрозуміло. Також можна брати котів або інших домашніх тварин на перетримку.
  4. Ви граєте на гітарі/барабанах/бубні? Ймовірно, ще зі шкільних часів батьки говорили вам, що музикант — не професія, тому ви стали серйозним економістом, редактором, інженером, але у вихідні все так само збираєтеся пограти? Виявляється, така гра теж може приносити додатковий дохід —музиканти потрібні різних урочистостях, а ще імпровізованим оркестрам платять романтики, які замовляють «серенади» під вікном коханої дівчини.
  5. Всі кажуть, що ви — хороший організатор. Ви автоматично очолюєте будь-які батьківські комітети, організовуєте дитячі дні народження і перебуваєте в культмасовому секторі на роботі. Цей талант можна спробувати перетворити на гроші. Крім організації урочистих подій, ви можете, наприклад, складати розклад на місяць, тиждень, день для зайнятих людей.
Нерідко ті, хто хоче почати отримувати з хобі вигоду, скаржаться: не виходить знайти клієнтів або покупців, якщо їм не можна продемонструвати «портфоліо», тобто щось, зроблене для інших. Виходи як мінімум два: або знизити ціну, врешті-решт, ви — ж не професіонал, а аматор, або інвестувати у рекламу — зробити що-небудь безкоштовно у обмін на хороший відгук.


Одне з найважливіших і водночас найделікатніших питань на співбесіді — зарплата, а саме: її рівень, своєчасність виплати, можливість підвищення. Іноді пошукачі, частіше новачки, але трапляється, що і співробітники з великим досвідом, перебувають у полоні стереотипів щодо зарплати. Спеціалісти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна зібрали ТОП-7 міфів про зарплату і розібралися де і на що варто робити поправки у питанні оплати праці.

Міф №1

У мене немає досвіду, тому я не можу диктувати свої умови
Диктувати — ні, але озвучити побажання — навіть дуже. Пам'ятайте: на кожну вакансію HR отримує відгуки, і якщо вибрали саме вас, то саме у вас зацікавлені, а отже, на співбесіді як мінімум вислухають.

Міф №2

Поки немає інших пропозицій, погоджуватимуся на все, лише б працювати
Альтернативна пропозиція, зрозуміло, дає вам більше шансів на кращі умови, а головне — більше впевненості в собі. Але «за поспит не платять»: навіть якщо роботодавець відмовить вам у більшій сумі, ви нічого не втратите і погодитеся на початкову пропозицію.

Міф №3

Пропозиція виявилася вище очікування, «від добра добра не шукають»
А ось це може означати, як те, що ви себе недооцінили і сильно занизили планку, так і те, що зарплати у цій компанії вищі за ринкові. Попросіть підвищення хоча б на 10%, якщо не хочете працювати нарівні з усіма, а заробляти менше.

Міф №4

У країні економічна криза, не знижують зарплату — і то добре
Професійних фахівців знайти непросто у будь-який час, тим більше в умовах кризи працювати набагато складніше.

Міф №5

Всі відомості про зарплати я можу знайти в інтернеті
Можете, але вони будуть дуже приблизними. Тому варто постійно моніторити ситуацію із зарплатами у своїй галузі — через знайомих, професійні спільноти у соцмережах, переглядаючи вакансії на сайтах кадрових агентств.

Міф №6

Жінка апріорі отримує менше чоловіка
Напевно, найусталеніший міф про заробітки, побудований на офіційній статистиці. Жінки, звичайно, можуть рідше отримувати підвищення по посаді і в зарплаті через декретні відпустки і лікарняні. Але професіонал у своїй сфері — це у першу чергу професіонал. Відмова у підвищенні зарплати за статевою ознакою — дискримінація і привід для звернення у відповідні інстанції.

Міф №7

Мені відмовили — не треба було і починати
Треба! Адже переговори — це обопільний комунікативний процес. А раптом начальник оцінить вашу активність і запропонує підвищення. Або потенційний роботодавець відзначить здатність до переконання і візьме вас на позицію вище початкової.
І, мабуть, єдиний міф, який зовсім і не міф, а порада — завжди просіть більше, ніж розраховуєте отримувати. Для роботодавця бажання заощадити природне, тому рівень зарплати на співбесіді може занижуватися на 5-10%. Просіть саме на стільки більше — і кожен закінчить переговори у виграші! Якщо ж ви давно працюєте в одній компанії і вважаєте, що заслуговуєте підвищення, — просіть + 20%, щоб у результаті прийти до + 10%


Співбесіда за обідом — прекрасна нагода для роботодавця побачити пошукача у неформальній обстановці й оцінити навички спілкування в дії. Однак для вас це може виявитися ще більш складним завданням, ніж звичайне інтерв'ю в офісі.
Спеціалісти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна підібрали 10 порад , як не потрапити у незручну ситуацію і показати себе з кращого боку під час співбесіди за обідом.
  1. Зрозумійте мотиви співбесіди, призначеної на час обіду. Іноді роботодавці запрошують зустрітися під час обіду або вечері з кандидатами на посади, що передбачають часту взаємодію з клієнтами, в тому числі поза офісом. Постарайтеся показати себе з кращого боку.
  2. Не забувайте, що вас оцінюють. До співбесіди за обідом варто готуватися точно так само, як і до звичайного інтерв'ю в офісі. Не варто очікувати, що в більш неформальній обстановці роботодавець обмежиться просто дружньою розмовою. Навіть якщо інтерв'юер поводиться повністю розкуто, це не привід так само вести себе вам. І пам'ятайте, що співбесіда двосторонній процес. Ви теж повинні зрозуміти чи підходить вам ця робота. Співбесіда: запитання роботодавцеві
  3. Одягніться в діловому стилі. Це стосується незалежно від місцезнаходження або типу ресторану.
  4. Заздалегідь ознайомтеся з меню ресторану. Це дасть вам уявлення про кухню і ціни, що зробить процес замовлення менш напруженим і займе не так багато часу.
  5. Зробіть правильне замовлення. Не варто вибирати страву, яку незручно їсти, наприклад, бургер або спагеті із соусом. Також уникайте страв неакуратного вигляду або з різким запахом, як і тих, що хрустять під час вживання. У цьому випадку краще страви, що виглядають акуратно і їх легко їсти невеликими шматочками, наприклад, дрібно нарізаний салат, куряча грудка, рибне філе. Загалом можна орієнтуватися на вибір співрозмовника. Уникайте дорогих страв, таких як стейк або лобстер, роботодавець може розцінити це як «дим в очі». Вибір же найдешевшої страви може бути розцінений як невпевненість. Від десерту правильніше буде утриматися, якщо інтерв'юер не замовить його першим.
  6. Жодного алкоголю! Навіть легкого. Навіть якщо інтерв'юер п'є. Алкоголь може настільки розслабити, що ви розмовлятимете або поводитиметесь недостатньо професійно.
  7. Розберіться з оплатою обіду. Як правило, якщо роботодавець запрошує на співбесіду за обідом, він і буде його оплачувати. Але щоб уникнути непорозумінь, будьте готові оплатити своє замовлення. У кінці інтерв'ю варто коректно продемонструвати свій намір.
  8. Будьте ввічливі з персоналом — роботодавець оцінює ваші комунікативні здібності та навички. Навіть якщо вам подали неправильну страву або вам не сподобалося, коректно вкажіть на помилку.
  9. Намагайтеся їсти з тією ж швидкістю, що і ваш інтерв'юер. Це може бути непросто, оскільки, ймовірно, доведеться багато говорити і відповідати на масу запитань протягом обіду. Ваш співрозмовник не повинен чекати відповіді, поки ви намагаєтеся. Їжте невеликими шматочками. Якщо інтерв'юер ставить вам складне або важливе запитання, краще відкласти вбік ніж та виделку.
  10. Робіть, як ваш співрозмовник. Постарайтеся зрозуміти, чи зацікавлений він у продовженні бесіди після обіду або прагне закінчити її одразу після їжі. Якщо інтерв'юер ставить фінальні запитання — треба закінчувати. Проте якщо він бажає продовжити обговорення далі за чашкою чаю або кави, варто показати свій ентузіазм і взяти з нього приклад.


Новий колектив, новий керівник, нові правила, незвична обстановка... Перший день на новому місці — завжди стрес, будь то дитячий садок, школа, інститут або робота, навіть п'ята чи десята у житті. Як подолати страхи і легко освоїтися на робочому місці розбиралися спеціалісти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.
1. Подивіться своїм страхам «в обличчя» — сформулюйте їх. Найстрашніше — боятися невідомості, тому спробуйте заздалегідь визначити, чи мають ваші страхи якесь підґрунтя. Наприклад, ви боїтеся не сподобатися колегам. Запитайте себе — чому? Можливо, половина ваших побоювань — безпідставні. Коли «ворогів» у два рази менше, боротися стає значно простіше.
2. Подумки програйте ситуацію з ваших страхів. Уявіть, що найгірше з вами вже сталося — вас не злюбив начальник. Що ви робитимете? А якщо все піде за кардинально протилежним сценарієм: керівник — мудрий і тактовний, колеги — ввічливі і доброзичливі, робоче місце — сучасне і зручне? Зафіксуйте в своїй голові саме таку картинку.
3. Будьте бездоганні — від костюма до манер. Підготуйте одяг заздалегідь, беручи до уваги особливості саме цього місця роботи. У перший день — жодних веселих принтів і джинсів з дірками на колінах (так само, як і в другий, і в наступні, особливо якщо це — класичний офіс). Так ви будете почуватися впевненіше, і це помітять колеги і начальство.
4. Будьте відкриті і доброзичливі, але не нав'язливі. Не варто у перший день намагатися заручитися підтримкою всіх, одразу ж з кимось подружитися, тим більше підлещуватися і лізти зі шкіри геть. Те ж саме стосується роботи — не звалюйте на себе забагато, ніхто не чекає від вас зірок з неба в перший же день.
5. Більше слухайте і будьте уважними, вбирайте нову інформацію. Покажіть, що ви зацікавлені у цій роботі і хочете зрозуміти всі нюанси. Не намагайтеся втримати в голові все, занотовуйте.
Три моменти, які ви повинні з'ясувати в перший же день:
• посадові інструкції: які обов'язки на вас покладаються і в якому обсязі;
• правила внутрішнього розпорядку, наприклад, чи можна пити чай-каву на робочому місці, скільки разів можна вийти на «перекус»;
• дрібниці, які безпосередньо не стосуються роботи, наприклад, говорити по телефону на особисті теми в спільному кабінеті не варто тощо.
6. Не запізнюйтеся ні в перший день, ні в другий. Точність — ввічливість королів.
7. Заведіть нову звичку, — наприклад, прагнення до порядку. Перші дні на новій роботі — прекрасна можливість подолати слабкості з вашого минулого досвіду. Наприклад, удосконалюйте навички тайм-менеджменту.
8. Проявляйте активність. Будьте присутніми на зборах і не бійтеся висловлюватися. Станьте експертом у своїй сфері, і колеги знатимуть, до кого звертатися в майбутньому.
А ось чого не варто робити в жодному разі — погано відгукуватися про колишніх колег і клієнтів, навіть якщо це роблять ваші нові колеги. Так ви не тільки не «впишетеся» у колектив, а й заробите славу пліткаря.
Головне — пам'ятайте: всі досвідчені співробітники колись були новачками!


Якщо ви давно «виросли» зі своєї посади і хочете рухатися далі кар'єрними сходами, то варто підготуватися до розмови з шефом на цю тему. Спеціалісти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна підготували кілька порад, як попросити підвищення у керівника.
1. Підвищіть свою активність і значущість. А ще краще — покажіть позитивний результат у чому-небудь, таким чином, вам буде легше мотивувати, «за що вас підвищити». «Я на цій посаді вже 8 років» — не аргумент. Підвищення у званні за вислугу — прерогатива небагатьох спеціальностей. Непогано було б заручитися підтримкою тих колег, думка яких є цінною для начальника.
2. Підгадайте момент. По-перше, у шефа має бути достатньо часу, щоб вас вислухати. По-друге, ваша бесіда не повинна збігтися, наприклад, з приїздом партнерів чи інвесторів або перевіркою контролюючих органів. По-третє, начальник повинен перебувати в позитивному настрої. Гарний момент — після вдалого закінчення важливого проекту.
3. Продумайте структуру переговорів, сформулюйте мету бесіди — чітко й у справі. Потім переходьте до аргументів на користь підвищення.
4. Контролюйте емоції. Розмова про підвищення — це, перш за все, бізнес-бесіда. І як будь-які ділові переговори, вона потребує відповідного емоційного фону. У жодному разі не згадуйте минулі випадки несправедливого, на вашу думку, до вас ставлення. Уникайте фраз «Іванов прийшов на рік пізніше мене, а вже начальник». І не варто використовувати як аргумент свою заяву на звільнення — воно може бути підписаною негайно.
5. Не розраховуйте на миттєвий ефект. Керівник може взяти тайм-аут на обдумування. У цьому разі не тисніть на нього, лише уточніть термін повторної зустрічі. А може і відмовити. Прийміть це спокійно, з позиції впевненої людини.
Але буває і так, що відмову ви отримали вже не вперше і незаслужено. Тоді, можливо, є сенс подумати про зміну місця роботи.
Нагадаємо, що згідно з даними опитування hh.ua серед тих, хто змінив роботу, більше половини (54%) повідомляють про поліпшення умов праці. 31% вдалося частково поліпшити умови порівняно з попереднім місцем роботи. Пошук роботи чи кращих можливостей?
Якщо ж ви боїтеся відмови, і це єдина причина, з якої не йдете на розмову з шефом, — варто попрацювати над питаннями оцінки себе, як професіонала.


Навчальний рік студентів фактично добіг кінця. На ринок праці виходять молоді фахівці: хтось — лише на сезонну зайнятість, хтось уже шукатиме постійну роботу. Щороку молоде покоління замислюється над тим, як і де знайти роботу, не маючи досвіду. HeadHunter Україна проаналізував, які пропозиції для людей без досвіду мають і пропонують роботодавці.
Нагадаємо, що у сфері «Початок кар’єри» протягом 2017 року на одне вакантне місце претендувало близько 6 людей. Однак конкуренція між молодими спеціалістами традиційно тримається на достатньо високому рівні.
Також, доволі популярним є працевлаштування молодих спеціалістів або студентів, котрі не закінчили навчання. Так, дослідження Міжнародного кадрового порталу hh.ua з попередній період демонструють, що 42% українських роботодавців вже давно мають для них програми стажування і працевлаштування.
Вакансії, у яких не вимагається досвід роботи, знайти доволі легко. Роботодавці готові навчати, але кандидат повинен мати певну низку навичок, і обов’язково – бажання вчитися і розвиватися.
Найбільше вакантних пропозицій для молодих спеціалістів у таких профсферах, як «Продажі», «Робітничий персонал», «Адмін. персонал», «Маркетинг» та «ІТ, телеком». Причому на позиції у сфері «Продажі» кандидатів шукають більш активно.
Без досвіду, але з метою: куди піти початківцям
ТОП-5 профсфер з найбільшою кількістю вакансій для пошукачів без досвіду роботи
В основному шукають початківців на повну зайнятість, але є можливість знайти різні варіанти графіка роботи. І хоча основна маса вакансій (74%) для фахівців, котрі готові працювати повний день, роботодавці пропонують й інші варіанти: змінний – 10%, гнучкий – 9%, дистанційний – 5%, вахтовий метод – 2%.
Без досвіду, але з метою: куди піти початківцям
Графік роботи, що пропонується пошукачам без досвіду роботи
Приблизно у половини вакансій для фахівців без досвіду роботи зарплата вказана, тоді як в інших – її пропонують обговорити залежно від кваліфікації кандидата або ж очікують від самого пошукача інформації щодо бажаного рівня заробітної плати. Рівень зарплати, який вказують роботодавці, варіюється залежно від сфери та посади, на яку шукають спеціаліста. Так, у сфері «Продажі» зарплата стартує від 5000 грн. У сфері «Робітничий персонал» - від 4000 грн. У відділи маркетингу фахівців без досвіду запрошують на посади із зарплатами від 4000-5000 грн.
Спеціалістам без досвіду можна знайти роботу. При цьому важливо визначитися, які сфери цікавлять, які очікування мають роботодавці стосовно вмінь потенційних кандидатів на вакансію та які умови пропонують. Важливо проаналізувати власні вміння та навички і те, де їх можна найефективніше застосувати та реалізувати. Пам’ятайте, що як компанія шукає свого кандидата, так і ви спробуйте знайти роботу, що підійде вам найбільшою мірою. І навіть якщо перша робота виявиться не настільки хорошою, як мріялося, це вже буде досвід.


Ви пройшли співбесіду, зробили тестове завдання, робота у вас в кишені. Але у цей момент вас запрошують ще в одну компанію. А поки ви думаєте – телефонують з третьої. Для хорошого фахівця така ситуація не рідкість, проте це не означає, що у нього немає проблем із вибором.
Експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна підібрали 5 порад, як вибрати одну роботу з кількох і не прогадати.
1. Добрий перевірений метод «плюсів» і «мінусів». Розділіть листок на дві частини і випишіть всі позитивні і негативні сторони кожної із запропонованих робіт. Значення мають навіть такі, на перший погляд, дрібниці, як незручна парковка, відсутність кавового автомата у холі, вікно в стелі і т.п. Саме ці дрібниці (або їхня сукупність) можуть відіграти вирішальну роль при виборі роботи.
2. Фінансова складова. Причому це може бути не тільки зарплата. Наприклад, у компанії Х на старті вона вища, зате в компанії У передбачено щоквартальні бонуси і щорічну індексацію зарплати.
3. Кар'єрні перспективи. Визначтеся, наскільки для вас це важливо. Якщо в компанії Х вам обіцяють підвищення через рік, а в компанії У одразу дають зрозуміти, що начальником вам не стати ніколи – можливо, варто відмовитися від другого варіанту. Згодом цей жирний мінус перекреслить усі дрібні плюси у вигляді зручного розташування офісу, безкоштовної кави, зручного графіка і навіть високої зарплати.
4. Будьте чесні із собою. Ви розібралися з усіма перспективами, зарплатою і кар'єрним зростанням. Тепер дайте відповідь самі собі на запитання – навіщо вам потрібна ця робота, чого ви чекаєте від нового проекту, яким бачите своє життя після прийняття остаточного рішення. Якщо ви вибираєте «майданчик для старту», – варіант віддати перевагу пропозиції із великими можливостями для власного розвитку. Якщо перебуваєте в пошуку стабільності, – вибирайте пропозицію з гарантованими умовами.
5. Довіртеся інтуїції. Іноді потрібно просто покластися на власне несвідоме, відключивши логіку, навіть якщо це здається неправильним. Спробуйте згадати, які почуття відчували під час знайомства із потенційним керівником, чи комфортно себе відчували в стінах офісу, чи не було внутрішнього опору.
І головне – не переймайтеся після того, як вибір зроблено. Адже тепер і від вас залежить комфорт на новій роботі.


Ринок праці, навичок і умінь — живий, він підлаштовується під потреби часу, професії з'являються і зникають. Наприклад, наприкінці минулого століття професії інженера або шофера були екзотичними, цілком можливо, шофери стануть непотрібними у найближчому майбутньому, адже людство вигадало безпілотні автомобілі і навіть літаки. Однак повна роботизація всього виробництва неможлива. Хоча б тому, що роботів треба періодично вдосконалювати. І професії, пов'язані з людським «живим» спілкуванням, усе-таки залишаться.
Експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна пропонують більш уважно подивитися на ТОП-10 навичок, які цінуватимуться на ринку праці найближчим часом.
1. Комплексне вирішення проблем, уміння бачити причину й усувати її, а не наслідок. Якщо у людини болить зуб, — боротися треба не з болем за допомогою пігулок, а лікувати або видаляти хворий зуб. Приклад: магазин не приносить бажаного прибутку. Можна зробити висновок про погану роботу продавців і постійно їх змінювати, а можна проаналізувати всю роботу мережі.
2. Китичне мислення. Не вірити без оглядки всій інформації, що надходить в епоху її надлишку, а оцінювати й аналізувати — дуже цінна навичка в будь-якій професійній сфері.
3. Здатність обробляти великі обсяги даних, виділяти найголовніше і робити висновки. Уміння розібратися в інформації, резюмувати її — дуже важлива навичка у кар'єрі майбутнього. Але водночас не потрібно вчитися покладатися тільки на цифри і дані. Необхідно зберегти вміння приймати рішення і діяти, коли немає жодних даних і інформації для цього.
4. Медіа-грамотність. Блоги, соціальні мережі, подкасти, форуми — всі ці важливі майданчики для створення свого образу і взаємодії зі споживачем у майбутньому повністю проникнуть і в професійні комунікації. Співробітники майбутнього повинні будуть вільно працювати в таких форматах, як відео, розробляти контент для сучасних форм масової інформації та комунікації.
5. Гнучкість розуму або когнітивна гнучкість — це здатність швидко переключатися з однієї думки на іншу, а також обмірковувати кілька речей одночасно.
6. Креативність. Відсутність шаблонного мислення і здатність бачити те, чого ще немає. Помилково вважати, що креативність потрібна тільки в творчих професіях. У бізнесі вона потрібна не менше, а то й більше. Наприклад, запропонувавши партнерам нестандартний проект, можна переграти конкурентів.
7. Емоційний і соціальний інтелект — здатність розуміти емоції, наміри і мотивацію інших людей і свої власні, а також уміння управляти своїми емоціями та емоціями інших людей, підлаштовуватися під тон співрозмовника, відчувати його настрій.
8. Уміння управляти людьми (People management). До цього пункту можна віднести комплекс різних умінь, наприклад, безболісно виходити із конфліктної ситуації, підвищувати того, хто найбільше заслуговує, зупиняти плітки й інтриги, формувати таку обстановку в колективі, щоб співробітники поспішали не з роботи, а на роботу.
9. Здатність швидко приймати рішення. Цю навичку можна назвати наслідком усіх перерахованих вище. Плюс уміння формувати власну думку і не боятися відповідальності.
10. Міждисциплінарність. Багато проблем і завдань, як в окремій компанії, так і у світі загалом, вимагають міждисциплінарних вирішень. Виходячи з цього, ідеальний співробітник майбутнього — той, у якого є своя спеціалізація плюс непогані знання і в суміжних сферах, щоб розмовляти з фахівцями з інших областей однією мовою. Спеціаліст, який освоїв не одну спеціальність, а дві чи три споріднені, як правило, має більше шансів на отримання роботи і більше інструментів в своєму арсеналі, які дають можливість бути конкурентним на ринку.


NGO Centre UA

шукають
Регіонального представника
Основні обов’язки:
• підготовка і проведення заходів
• співпраця із залученими експертами, представниками місцевого самоврядування, журналістами
• збір інформації для інформаційних та аналітичних матеріалів
• здійснення моніторингу та оцінки виконання заходів
• підготовка звітів про результати діяльності
• виконання представницьких функцій в межах повноважень
• надання координаційної та організаційної підтримки проектів або заходів
• допомога у виробленні креативних інформаційних продуктів
• копірайтинг інформаційних матеріалів
• поточна адміністративна та комунікаційна робота
Обов'язкові вимоги:
• досвід роботи у громадському секторі від 1-3 років
• досвід управління проектами, моніторингу та оцінки
• досвід організації та проведення публічних заходів
• відмінні організаційні та управлінські навички
• навички внутрішньої та зовнішньої комунікації
• вміння налагоджувати й підтримувати позитивні робочі взаємини
• навики аналітичної роботи
• відсутність членства у політичних партіях
• відповідальність і пунктуальність
Умови роботи:
• неповний робочий день
• гнучкий графік
• п’ятиденний робочий тиждень
• контракт тривалістю 12 місяців
CV надсилайте на apply@thelobbyx.com з темою `Регіональний представник до Сentre UA`


Рух "Визволення"

шукають
Координатора агітаційного напрямку
Вакансія передбачає роботу в команді народного депутата України VIII скликання Єгора Соболєва. Діяльність команди зосереджена на підтримці антикорупційних ініціатив, правозахисті, захисті бізнесу від рейдерства, освітніх політичних програмах та на навчанні цивільній обороні.
Основні обов’язки:
• організація агітбригад
• розробка, підготовка та поширення друкованої, відео – і радіопрдукції
• участь у масових заходах
Обов'язкові вимоги:
• усвідомлення власної відповідальності за стан справ у країні
• бажання працювати над позитивними змінами в країні
• порядність
• сильні комунікаційні навички
• відмінні координаційні навички
• досвід роботи в агітаційноному напрямку буде перевагою
Умови роботи:
• повна зайнятість
CV надсилайте на apply@thelobbyx.com з темою `Координатор агітаційного напрямку до руху "Визволення"`


ULEAD з Європою / ULEAD with Europe

шукають
Аналітика
Основні обов’язки:
• постійна комункація з експертами, що проводять дослідження “в полях”
• розробка й впровадження механіки збору та передачі даних
• розробка оформлення даних
• верифікація та компіляція даних
• моделювання майбутніх ЦНАП
• розробка специфікацій побудови й оснащення майбутніх ЦНАП
Обов'язкові вимоги:
• досвід роботи аналітиком від 2 років
• знання англійської мови на рівні upper-intermediate і вище
• досвід створення технічної документації (специфікацій зокрема) буде перевагою
• оптимізаційний підхід в роботі
• вміння керувати процесами
CV надсилайте на apply@thelobbyx.com з темою `Аналітик до ULEAD`


Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

шукають в офіс підтримки реформ
Молодшого експерта з координації донорської допомоги
Вакансія передбачає роботу з розробки та імплементації концепції підтримки загальної бази даних міжнародних проектів технічної допомоги, запуск та введення в експлуатацію сайту OpenAid.gov.ua
Обов'язкові вимоги:
• вища освіта за напрямами економіка, фінанси, комп’ютерні науки, кібернетика, бізнес адміністрування
• розвинуті аналітичні та комунікаційні навички
• вільне володіння українською та англійською мовами
• відмінне володіння пакетом програм Microsoft Office
• досвід роботи у сферах фінансового аналізу, консалтингу, інвестиційного менеджменту, бізнес адміністрування, проектного менеджменту, або інформаційних технологій від 3 років
• навички створення та управління базами даних
• досвід запуску та підртимки веб-сайтів буде перевагою
• досвід фінансового аналізу та оцінки інвестицій буде перевагою
• знання інструментів проектного менеджменту буде перевагою
• участь у проектах у сфері комунікацій буде перевагою
• планування та управління інформацією
• участь у міжнародних проектах буде перевагою
CV надсилайте на apply@thelobbyx.com з темою `Молодший експерт до МЕРТ`


Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

шукають
Старшого експерта
Огляд: вакансія передбачає роботу в команді підтримки реформ із розробки законів та нормативно-правових актів, пов‘язаних з інноваціями.
Обов’язкові вимоги:
• вища освіта за напрямами право або бізнес-адміністрування
• розвинуті аналітичні та комунікаційні навички
• вільне володіння українською та англійською мовами
• релевантний досвід роботи від 3 років
• навички та досвід роботи з великими масивами даних
• досвід у підготовці нормативно-правових актів
• володіння інструментами проектного менеджменту буде перевагою
• досвід взаємодії з державними інститутами буде перевагою
CV надсилайте на apply@thelobbyx.com з темою `Старший експерт до МEРТ`


Unitask SAP Intelligence

A special employment program with a leading global IT-company.
The pre-employment training is free of charge under two simple requirements:
- You should mater Spanish at B2+ and English at C1+.
- The technical mindset will be a big plus.
The program starts on October 1st, 2018
Some important details:
- 10 days of internal training in the afternoon plus 60 days of knowledge transfer with the customer on the job;
- A sliding working schedule: 6-12 am, 12-18 pm and 14-23 pm;
- Lovely location at Kyiv Golf Center, Obolon.
If you feel aspired (and we believe you are!), please register to the program by email: Unitask.school2@areon.ua (attach your CV) or by phone: +38 (063) 5132587 (Irina).
Learn more about Unitask at https://en.unitask-inc.com/
Start your astonishing carrier with us!



Приглашаем на оплачиваемую стажировку в Департамент по правовому обеспечению UMG Investments.


Только представьте ... 
Возможность попробовать себя в роли in-house юриста инвестиционной компании в режиме реальной работы юридических департаментов. 
Уникальная возможность получить практический опыт в таких сегментах бизнеса: - инвестиционные отрасль; 
- транспорт, логистика, сервис металлургической отрасли; 
- альтернативная энергетика, переработка промышленных отходов. 
Полное трудоустройство будет предложено лучшим стажерам.

Каждый стажер сможет попробовать свои силы в различных проектах (1-2 на выбор):
Сопровождение стартапа - строительство завода
Реструктуризация структуры корпоративного управления группы компаний UMG
Сопровождение двух судебных споров
Внедрение функции комплаенс
Регистрация торговой марки
Внедрение инструментов Legaltech
Внедрение бизнес-направления, связанного с прекурсорами
Разработка кодекса корпоративного управления
Делистинг двух акционерных обществ
Ликвидация юридического лица.


Как все будет проходить: 
∙ Участие могут принять студенты юридических факультетов 4-6 курсов 
∙ Дедлайн подачи заявки на участие - 30.09.2018 
∙ Финальное собеседование в Киеве, где будет шанс познакомиться с Директором департамента по правовому обеспечению и командой юристов инвесткомпании.


Для участия в отборе достаточно лишь прислать на адрес hr-info@umginvestments.com эссе на тему: Почему я хочу стать частью команды юристов инвестиционной компании UMG Investments.

Присылайте свои заявки, предлагайте нестандартные решения! Начните свою фантастическую карьеру с нами!


Подробнее о мероприятии
"Ты сможешь!" решили мы и нашли, как предоставить возможность.
Ярмарка Вакансий "Impulse" - это место, где каждый активный студент бесплатно может найти работу по душе.

Регистрируйся на http://jobfair.stud-point.com

День первый, КНУ, м.Выставочный центр.
Ты обязан прийти, если сфера IT - твое призвание. Там будет целый этаж, где IT-компании представят свои возможности для работы, роста и развития.

День второй, КНУ, Желтый корпус, м.Университет.
Тут все студенты-филологи смогут найти свое карьерное счастье. Будут представлены компании, которым действительно важно знание языков, сообразительность и креативное мышление.

И даже если ты не “технарь” или “гуманитарий”, не теряйся. Ведь компании будут представлять вакансии не только этих двух направлений. Среди них будет много других интересных!

А еще мы подготовили бесплатные тренинги для всех-всех желающих.

Также будет возможность:
- спросить у HR-менеджеров все, что только захочешь;
- выпить кофе, чай, познакомиться с интересными людьми;
- получить консультацию по написанию резюме и прохождению собеседования.

Ср, 10 окт
10:00–17:00

Чт, 11 окт
10:00–17:00


Мы верим, что ты сможешь!

воскресенье, 23 сентября 2018 г.



В описі вакансії все виглядає прекрасно: гнучкий графік, вдале місце розташування, обіцяні «плюшки». Однак щось насторожує… Як зрозуміти до співбесіди або під час її проведення, що вакансія — не ваша, розбираємося разом з експертами Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

У телефонному режимі

Співбесіда — це час та емоції. Щоб недаремно гаяти ні одне, ні інше, можна поговорити з HR-менеджером по телефону (або в листуванні) і постаратися з'ясувати максимум подробиць про компанію і вакансії за мінімум часу.
1. З'ясуйте функціонал. З одного боку, це продемонструє вашу зацікавленість у співпраці, з іншого — ви зможете оцінити обсяг роботи і прикинути, яку суму зарплати можна озвучити на співбесіді.
2. Попросіть конкретно роз'яснити позиції, що цікавлять вас, з обтічними формулюваннями. Наприклад, ви під «місцем розташування в 5 хвилинах від метро» можете мати на увазі сучасний офісний центр у пішій доступності від центральних станцій, а ваш потенційний роботодавець — промзону, куди від найближчого метро дійсно добиратися 5 хвилин, але за допомогою громадського транспорту. Читаючи про «гнучкий графік», ви сподіваєтеся самі регулювати свій робочий час, тоді як HR мав на увазі вибір працювати з 9 до 18 або з 10 до 19.
3. Дізнайтеся про соцпакет. І, головне, запитаєте, що має на увазі роботодавець під цією назвою. Теоретично це — необов'язкові бонуси, такі як знижка на відвідування корпоративного спортзалу або наявність своєї безкоштовної перукарні, на практиці ж часто «соцпакетом» називають вимоги законодавства — оплачувану відпустку та лікарняні.
4. Озвучте власні запити. Наприклад, ви вчитеся у ВНЗ і два рази на рік вам потрібно буде відлучатися на сесію.
5. Чемно наполягайте на розмові до співбесіди. Якщо HR-у або начальнику відділу незручно говорити у даний момент, запитаєте, коли можна перетелефонувати. А ось якщо співрозмовник уникає розмови, наполегливо закликаючи на співбесіду, — це привід задуматися...

При особистій зустрічі

На співбесіду ви все-таки вирішили піти, але бесіда не клеїться. Після кожної відповіді у вас виникає ще більше запитань або відповіді вас не влаштовують.
За якими ознаками можна зрозуміти, що ця робота — зовсім не ваша чи не зовсім ваша?
1. У вас викликає подив поведінка потенційного начальника — він постійно відволікається на телефонні дзвінки і листування, говорить, наприклад, з використанням жаргонних слів, без дозволу переходить на «ти».
2. Вам не пропонують не те що посадові інструкції, але навіть чітке описання ваших обов'язків, сюди ж належить назва посади. Якщо потенційний роботодавець говорить «розберемося в ході роботи», «головне — почати, а там видно буде» — швидше за все, це може бути приводом для хвилювання, або ж він і сам не уявляє, чим вас зайняти.
3. Співрозмовник уникає відповіді або переводить розмову на іншу тему, особливо якщо ваші питання стосуються компанії, її позиції на ринку, перспектив.
Не зайвим буде прислухатися і до свого внутрішнього голосу. Навіть якщо в телефонній розмові або на співбесіді все проходить ідеально, але інтуїція підказує, що ця робота — не ваша, варто замислитися, зважити усі «за» та «проти», а тільки потім приймати зважене рішення.


За родом служби багатьом доводиться стикатися з виступом перед аудиторією — будь то презентація нового проекту, захист бюджету компанії на рік або аргументація перед інвесторами підвищення зарплати персоналу. Очевидно, що керівникам без навичок ораторського мистецтва не обійтися. Та й менеджерам середньої ланки нерідко доводиться брати слово на нарадах чи планерках. Вміючи тримати увагу аудиторії і володіючи навичками переконання, ви тим самим підвищуєте свою цінність на ринку.
Експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна підібрали низку порад, дотримуючись яких можна навчитися виступати перед аудиторією будь-якого розміру.
1. Не говоріть про те, в чому не розбираєтеся. Знання предмета додає впевненості у собі. Навіть якщо аудиторія не збирається завалювати вас каверзними запитаннями, ваша невпевненість буде відчуватися у кожній фразі. А довіра до співрозмовника — одне з головних правил переконання. Якщо ви — фахівець з бухобліку підприємств на єдиному податку, то кажіть тільки про нього, не намагайтеся охопити аудит ТОВ — вам не повірять.
2. Не переконуйте в тому, у що самі не вірите. Важко буде переконати інвесторів виділити додатковий бюджет, наприклад, на підготовку запуску ракети в космос за 3 місяці, якщо ви самі не впевнені в успіху цього задуму.
3. Не прописуйте детально кожну частину доповіді, обмежтеся покроковим планом або переходами від однієї частини до іншої — це дасть вам можливість думати і відслідковувати реакцію аудиторії, в іншому випадку ви читатимете з листа завчений урок. І не намагайтеся завчити свій текст напам’ять — обов’язково зіб’єтеся і втратите думку.
4. Практикуйтеся. Робіть міні-доповіді або імпровізовані презентації перед своїми родичами і друзями. Підійде будь-яка тема: святкування найближчого дня народження, похід у великий торговий центр, планування відпустки. Аргументуйте, переконуйте, опонуйте. Головне — говоріть, говоріть.
5. Скиньте швидкість. Не намагайтеся за стислий термін наздогнати всі свої думки — вони набагато швидше мови. Ви починаєте заїкатися, губитеся, повторюєтесь. Тому нервуєте ще більше і відходите від запланованої мови. Більш корисний підхід — думати повільніше. Зафіксуватися на одній думці просто. Коли ви помічаєте, що думки понеслися далеко вперед, — просто поверніться назад і повторіть потрібну ідею.
6. Продовжуйте говорити, навіть якщо збилися або заплуталися. Виправляючи помилку, ви ризикуєте заплутатися ще більше. Просто зробіть вигляд, що нічого не сталося і йдіть далі за своєю думкою.
7. Попрацюйте над промовою: не сипте малозрозумілими термінами, метафорами, іншими фігурами мови, позбудьтеся слів-паразитів, уникайте штампів і стереотипів, а також риторичних запитань. Говоріть коротко і по суті.
8. Використовуйте момент залученості. Апелюйте до своїх слухачів. Визначте момент під час виступу, коли ви звернетеся до аудиторії з якимось питанням, з проханням щось назвати, перелічити, — це допоможе присутнім сконцентрувати свою увагу на обговоренні теми і підвищить ефективність сприйняття вашого матеріалу.
9. Придумайте заспокійливий ритуал. Перед великим публічним виступом ви хвилюєтеся, серце б’ється прискорено, дихання збивається, піт котить градом. Саме час «перезавантажитися». Для когось досить буде глибоко вдихнути 3 рази поспіль, хтось може за 5 хвилин до виходу випити капучино - «і нехай весь світ зачекає», когось заспокоїть споглядання фотографій з сімейного відпочинку.
10. Пам'ятайте: ваша аудиторія хоче вас почути. Вас не збираються виганяти зі сцени. Присутні витрачають свій час, щоб послухати саме вас. Коли ви нервуєте перед виступом, легко подумати: «Що, якщо комусь не сподобається те, що я скажу?». Ця думка починає поширюватися, і незабаром ви почнете запитувати себе: «Що, якщо всі мене ненавидять?». Просто повірте, що це не так.
Взагалі, спілкування є невід’ємним атрибутом багатьох процесів життя і ринок праці не є винятком. «Високий рівень комунікативної компетентності» не лише гарні слова для резюме, а й обов’язкова складова для досягнення конструктивних результатів: при пошуку нової роботи, клієнтів чи замовлень.


Ви пройшли співбесіду, як вам здається, успішно: вразили менеджера з персоналу, вас влаштували умови роботи і зарплата. Але замість бажаного «Можете оформлятися на роботу сьогоднішнім числом» ви чомусь почули стандартне: «Ми вам зателефонуємо».
Експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна зібрали рекомендації, як правильно поводитися в такій ситуації і як ввічливо, але ненав’язливо нагадати про себе роботодавцю.

Чому він не телефонує?

Причин, з яких потенційний роботодавець не телефонує, може бути безліч.
1. Перша і найпоширеніша – він вибирає з певної кількості кандидатів. Особливо якщо вакансія «популярна», закрити її потрібно не терміново, а зарплата – приваблива. Співбесіди можуть тривати кілька днів і навіть тижнів. Роботодавець намагається знайти кращого кандидата до себе в команду, тому бажання поспілкуватися з усіма претендентами – абсолютно зрозуміле. Навіть якщо ви справили позитивне враження, роботодавець, швидше за все, розгляне й інших кандидатів на вакансію.
2. З вашої кандидатури немає одностайного рішення. Наприклад, ваш потенційний безпосередній керівник у вас зацікавлений, а у начальника рангом вище є сумніви.
3. У великих компаніях кожна вакансія проходить більше коло розглядів і схвалень, ніж у менших. А якщо йдеться про позиції ТОП-менеджера, терміни розгляду можуть бути продовжені: адже «добро» вимагається від усіх інвесторів і навіть від служби безпеки фірми.
4. На підприємстві сталася позаштатна ситуація: аудиторська перевірка, кадрові перестановки, раптовий переїзд, хвороба менеджера з персоналу.
5. Ваша кандидатура не зацікавила роботодавця тією мірою, як ви собі уявили.

Як ненав’язливо нагадати про себе

«Пристойним» часом очікування відповіді після співбесіди вважається час від двох днів до двох тижнів, якщо інші терміни не були обумовлені попередньо на співбесіді. Якщо ж очікування змушує нервувати або вас запросили в іншу компанію, але ви на роздоріжжі: перше місце здається більш привабливим, але ви не впевнені, що вас там чекають, – завжди можна акуратно нагадати про себе.
Ось кілька способів:
1. Через тиждень після співбесіди доречно буде зателефонувати самому і поцікавитися своєю долею в компанії. Якщо ж у відповідь почуєте щось непевне – не втрачайте час, шукайте далі.
2. Роботодавцю можна відправити листа з додатковими прикладами робіт, статтями, згадками у ЗМІ, тим самим нагадавши про себе.
3. Надіслати додаткового листа з нагадуванням про те, хто ви і коли приходили на співбесіду, – якщо вакансій багато, вас на якийсь час могли просто випустити з уваги.

Чого не слід робити:

● телефонувати щодня – це нав’язливо
● писати в усі можливі месенджери
● приїжджати в компанію без попередження
● підвищувати голос, демонструвати образу, тиснути на жалість
І пам’ятайте, що працевлаштування закінчується у момент підписання трудового договору. Поки ви цього не зробили – не припиняйте пошуки.


Офіс — це місце, де багато з нас проводить більшу частину часу. Логічно, що для нього також існують правила етикету. HeadHunter Україна підібрав 10 порад ввічливої поведінки серед колег.
1. Приходячи в офіс, одразу ж вітайте колег нейтральним «доброго ранку/дня». Обов'язково відповідайте на вітання тим же. Протягом дня вітайтеся з усіма, навіть якщо особисто з кимось не знайомі — кивок, усмішка, доброзичливий погляд. Не страшно, якщо з кимось привітаєтеся кілька разів. Власне, при сучасному темпі життя правила етикету можуть спрощуватися до деякої міри, однак діловий етикет залишається. Не сумнівайтеся — гарні манери принесуть користь вашій кар'єрі.
2. Рукостискання — річ необов'язкова, але прийнята у діловому товаристві. І це єдиний допустимий тактильний контакт. Ініціювати його може старша за посадою особа, причому неважливо чоловік це чи жінка.
3. Верхній одяг прийнято залишати у гардеробі, а не вішати на спинку стільця і тим більше не залишати на столі. Це ж стосується і парасольок. Їх не варто сушити прямо в робочому кабінеті, створюючи перешкоди для оточуючих.
4. Заходячи в службовий кабінет колеги, стукати в двері не потрібно — таким чином, ви даєте йому зрозуміти, що не підозрюєте його в сторонніх заняттях. Стукати потрібно в кабінет керівника у разі відсутності секретаря. Якщо шеф говорить по телефону, але жестом показує, що можна увійти – заходьте.
5. Приводьте себе в порядок тільки в туалетній кімнаті. Щодо парфумів — для офісу користуйтеся легкими. Пам'ятайте: аромат не повинен пахнути на весь офіс, він повинен залишатися тільки у вашій інтимній зоні (20-40 сантиметрів), яку не прийнято порушувати в діловому середовищі.
6. Робоче місце повинно говорити про вашу професію, а не про вас як про особистість. Не потрібно тримати на виду вишиті бісером картини, реконструкції Другої світової війни або сканворди. Для цього є шухляди в столі.
7. Для довгої серйозної розмови по телефону виходьте із загальної кімнати туди, де вас ніхто не почує. Це ж стосується дзвінків від батьків, дітей і друзів. По-перше, це відволікає від роботи колег, по-друге, ви ризикуєте стати об'єктом для обговорень. В офісі ставте телефон на вібродзвінок або беззвучний режим. Якщо ж запальний рингтон дзвонить у колеги, коли той відсутній, — не вимикайте його самостійно, дочекайтеся повернення і ввічливо попросіть поставити телефон на беззвучний режим.
8. Якщо ви телефонуєте начальнику, то першим слухавку кладе саме він. Якщо розмовляють два рівних за статусом працівники, то першим кладе слухавку той, хто зателефонував. Це ж правило стосується і ділового листування.
9. Їжа на робочому місці — табу. Якщо ж у вашому офісі відсутнє місце для прийняття їжі та доводиться обідати прямо за комп'ютером, уникайте страв з гострими запахами. Якщо вже з колегами можна якось домовитися, то партнери або клієнти не повинні бачити ваші перекушування чи відчувати запах, що не вивітрився. А ще є питання здоров’я, зранку — кава, протягом дня — сухарики, кілька цукерок, чай з цукром і булочкою, сендвіч, 3 чашки кави з вершками, ввечері — вечеря від душі. Знайоме «меню» для більшості офісних працівників.
10. Чай і кава на робочому місці цілком допустимі, але чашка повинна:
– бути максимально нейтральною, без веселих написів або фривольних картинок (ідеально — брендована, з логотипом компанії. За умови, що інше не передбачене корпоративною культурою)
– бути завжди чистою, без слідів помади, залишків кави або завареного по третьому колу пакетика чаю
– стояти на підставці, а не на робочих документах чи просто на столі


Будь-яка співбесіда — стрес і хвилювання для пошукача: крім відмінного резюме і вміння триматися, завжди присутній так званий людський фактор. Ви можете не сподобатися рекрутеру без вагомих причин: колись давно він працював у компанії, з якої ви звільнилися, і не дуже добре розійшовся з директором; ваше прізвище збігається з прізвищем опонента його дисертації тощо.
HeadHunter Україна розказує про три правила проходження співбесіди зі штучним інтелектом.
1. Сприймайте бота серйозно, як звичайного HR-менеджера. Пам'ятайте: програма лише збирає інформацію, оцінює відповіді не бот, і тим більше не він приймає рішення про наймання того чи іншого працівника. Не намагайтеся блищати гумором, цитуючи всі відомі фрази про роботів. Уявіть, що «на іншому кінці дроту» — звичайний співрозмовник.
2. Давайте про себе правдиві відомості й обмірковуйте відповіді, якщо, звичайно, ви серйозно налаштовані отримати роботу. Якщо відповіді будуть некоректними, бот імовірніше за все просто не пропустить вас на наступний етап співбесіди.
3. Залишайтеся собою. Незважаючи на те, що ви ведете розмову з комп'ютерною програмою, не обов'язково відповідати сухо і манірно. Якщо ви любите і вмієте жартувати, — жартуйте, але доречно і в тему.
Плюси використання чат-ботів у рекрутингу очевидні: по-перше, це суттєва економія часу, по-друге, робота проводиться в режимі 24/7, навіть якщо співробітники у відпустці, по-третє, відсутній горезвісний людський фактор. За прогнозами HR-експертів, така практика буде все більш популярною і в інших компаніях, у майбутньому первинний відбір кандидатів проходитиме саме в такому віртуальному форматі — відповідно є сенс починати адаптуватися до нових реалій і освоювати основи комунікації з віртуальними рекрутерами.

Ось кілька прикладів успішних бот-кейсів в Україні та у світі:

● Рекрутингова компанія FirstJob (Сан-Франциско) створила чат-бот на ім'я Мія (Mya Systems). Бот оцінює відповідність резюме вимогам вакансії, ставить уточнювальні запитання кандидатам і відповідає на їхні ключові запитання, передає інформацію рекрутерам.
● Бот компанії Job Pal (Берлін) допомагає пошукачам і рекрутерам знаходити одне одного, підбирає релевантні вакансії, підтримує комунікацію.
● В Україні працює чат-бот D.TalCa, якого називають Деталькою. Його запустила американська компанія Deloitte, один з найбільших у світі аудиторів. Цей бот-рекрутер допомагає пошукачеві швидко підібрати оптимальну вакансію, а компанії — зібрати необхідну інформацію про кандидатів.



Підприємство: ТОВ”Аграрна індустріальна Компанія” (
www.aico.com.ua)
Вакансія:
Помічник менеджера з продажу запчастин та сервісу
Бажані спеціальності: інженерні
Вимоги: Вища освіта, навики водія, навики Winows, Excel
Обов’язки: робота з клієнтами, прийом заявок та проведення документального ообороту з клієнтами
Умови праці: повна зайнятість (понеділок-п’ятниця)
P.S.: Фірма повністю проводимо навчання для повноцінної роботи на цій посаді
Телефон для контактів: Давидюк Вячеслав 0503187219

Також просимо надіслати нам резюме потенційних кандидатів.

Завчасно дякуємо та з повагою,
Foreign and area trade activity sales manager Vyacheslav Davydyuk.
mob. (+38050) 318-72-19
david@aico.com.ua
19.09.2018

"Agrarian industrial Company", Ltd.
5, Sosyura Street, Kyiv, 02090, Ukraine.
tel. (+38044) 531-14-74
fax. (+38044) 536-14-14
www.aico.com.ua



Приглашаем на оплачиваемую стажировку в Департамент по правовому обеспечению
UMG Investments.

Только представьте ...
1. Возможность попробовать себя в роли in-house юриста инвестиционной компании в режиме реальной работы юридических департаментов.
2. Уникальная возможность получить практический опыт в таких сегментах бизнеса: - инвестиционные отрасль;
- транспорт, логистика, сервис металлургической отрасли;
- альтернативная энергетика, переработка промышленных отходов.
3. Полное трудоустройство будет предложено лучшим стажерам.


Каждый стажер сможет попробовать свои силы в различных проектах (1-2 на выбор):
·       Сопровождение стартапа - строительство завода
·       Реструктуризация структуры корпоративного управления группы компаний UMG
·       Сопровождение двух судебных споров
·       Внедрение функции комплаенс
·       Регистрация торговой марки
·        Внедрение инструментов Legaltech
·       Внедрение бизнес-направления, связанного с прекурсорами
·       Разработка кодекса корпоративного управления
·       Делистинг двух акционерных обществ
·       Ликвидация юридического лица.


Как все будет проходить:
• Участие могут принять студенты юридических факультетов 4-6 курсов
• Дедлайн подачи заявки на участие - 30.09.2018
• Финальное собеседование в Киеве, где будет шанс познакомиться с Директором департамента по правовому обеспечению и командой юристов инвесткомпании.


Для участия в отборе достаточно лишь прислать на адрес hr-info@umginvestments.com эссе на тему: Почему я хочу стать частью команды юристов инвестиционной компании UMG Investments.

Присылайте свои заявки, предлагайте нестандартные решения! Начните свою фантастическую карьеру с нами!

Архів

Популярне

Останні публікації