воскресенье, 23 сентября 2018 г.



В описі вакансії все виглядає прекрасно: гнучкий графік, вдале місце розташування, обіцяні «плюшки». Однак щось насторожує… Як зрозуміти до співбесіди або під час її проведення, що вакансія — не ваша, розбираємося разом з експертами Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

У телефонному режимі

Співбесіда — це час та емоції. Щоб недаремно гаяти ні одне, ні інше, можна поговорити з HR-менеджером по телефону (або в листуванні) і постаратися з'ясувати максимум подробиць про компанію і вакансії за мінімум часу.
1. З'ясуйте функціонал. З одного боку, це продемонструє вашу зацікавленість у співпраці, з іншого — ви зможете оцінити обсяг роботи і прикинути, яку суму зарплати можна озвучити на співбесіді.
2. Попросіть конкретно роз'яснити позиції, що цікавлять вас, з обтічними формулюваннями. Наприклад, ви під «місцем розташування в 5 хвилинах від метро» можете мати на увазі сучасний офісний центр у пішій доступності від центральних станцій, а ваш потенційний роботодавець — промзону, куди від найближчого метро дійсно добиратися 5 хвилин, але за допомогою громадського транспорту. Читаючи про «гнучкий графік», ви сподіваєтеся самі регулювати свій робочий час, тоді як HR мав на увазі вибір працювати з 9 до 18 або з 10 до 19.
3. Дізнайтеся про соцпакет. І, головне, запитаєте, що має на увазі роботодавець під цією назвою. Теоретично це — необов'язкові бонуси, такі як знижка на відвідування корпоративного спортзалу або наявність своєї безкоштовної перукарні, на практиці ж часто «соцпакетом» називають вимоги законодавства — оплачувану відпустку та лікарняні.
4. Озвучте власні запити. Наприклад, ви вчитеся у ВНЗ і два рази на рік вам потрібно буде відлучатися на сесію.
5. Чемно наполягайте на розмові до співбесіди. Якщо HR-у або начальнику відділу незручно говорити у даний момент, запитаєте, коли можна перетелефонувати. А ось якщо співрозмовник уникає розмови, наполегливо закликаючи на співбесіду, — це привід задуматися...

При особистій зустрічі

На співбесіду ви все-таки вирішили піти, але бесіда не клеїться. Після кожної відповіді у вас виникає ще більше запитань або відповіді вас не влаштовують.
За якими ознаками можна зрозуміти, що ця робота — зовсім не ваша чи не зовсім ваша?
1. У вас викликає подив поведінка потенційного начальника — він постійно відволікається на телефонні дзвінки і листування, говорить, наприклад, з використанням жаргонних слів, без дозволу переходить на «ти».
2. Вам не пропонують не те що посадові інструкції, але навіть чітке описання ваших обов'язків, сюди ж належить назва посади. Якщо потенційний роботодавець говорить «розберемося в ході роботи», «головне — почати, а там видно буде» — швидше за все, це може бути приводом для хвилювання, або ж він і сам не уявляє, чим вас зайняти.
3. Співрозмовник уникає відповіді або переводить розмову на іншу тему, особливо якщо ваші питання стосуються компанії, її позиції на ринку, перспектив.
Не зайвим буде прислухатися і до свого внутрішнього голосу. Навіть якщо в телефонній розмові або на співбесіді все проходить ідеально, але інтуїція підказує, що ця робота — не ваша, варто замислитися, зважити усі «за» та «проти», а тільки потім приймати зважене рішення.

0 коммент.:

Отправить комментарий

Архів

Популярне

Останні публікації